jak perfumują się ludzie

Masaki Matsushima Tokyo Smile (recenzja perfum)

perfumella blog katarzyna zamielska 2016

Czym jest dla Ciebie nowy dzień?

Jakie jest Twoje pierwsze zdanie wypowiedziane zaraz po przebudzeniu? O czym myślisz przed zaśnięciem? Perfumy TOKYO Smile są niczym afirmacja, inwitacja do szczęścia, radowania się i celebrowania życia, bez względu na okoliczności.

Uwielbiam klasyczne Masaki / Masaki, Matsu i Fluo, znam wszystkie pozostałe dostępne na tę chwilę w Polsce tytuły, nie mogłabym przegapić i tego.

Zapach – Uśmiech

Projektant Masaki Matsushima w porozumieniu z perfumiarzem Jeanem Jacquesem chciał, aby charakter kompozycji był synonimem optymizmu i nadziei, odzwierciedlał ducha stolicy Japonii. Według Masakiego Tokio to wielce pozytywne, pełne entuzjazmu miasto. Tylko tam tradycja spotyka się z nowoczesnością, historia z współczesnością, widoczny jest kult natury i oszałamiający industrializm. Przyznam, że potężna dawka zwiewnych komponentów nie pozwala o sobie zapomnieć, za każdym razem intryguje i zaprasza do doskonałej zabawy. TOKYO Smile to zapach – uśmiech, perfekcyjny na rozpoczęcie udanego dnia.

Flakon metaforą chwili?

Design flakonu symbolizuje ponoć usta złożone w błogim uśmiechu, podkreśla świeżość i energię wnętrza. Mi przypomina fragment japońskiej architektury – jedną kondygnację pagody (wieży do przechowywania relikwii). Wobec tego cudowny aromat wydobywający się z buteleczki staje się metaforą cennej chwili.

Składniki zapachowe

TOKYO Smile rozpoczyna się świeżym, musującym aromatem yuzu (japońskiej cytryny), dojrzałego grejfruita, słodkiego owocu granatu i brzoskwini. Ekscytujące nuty serca należą do tajemniczego bukietu kwiatów Champaca (drzewa radości), kwiatów brzoskwini i miękkich płatków róży. Zmysłowości w granicach przyzwoitości dodaje krystaliczne piżmo. Rozkładając niniejszą wodę perfumowaną na czynniki pierwsze, muszę powiedzieć, że czuję się jakbym spacerowała w tropikalnym ogrodzie botanicznym. Choć mrok mnie dosięga – zapach, który mam na sobie bezpowrotnie go rozwiewa.

Must Have

Jeżeli podobała Ci się wcześniejsza kreacja Masakiego, genialne grejfruitowe Fluo lub orientalno – owocowo – wodnego Suu…, niech TOKYO Smile znajdzie się na Twojej liście zakupów obowiązkowych. Zapach nie jest jednolity i przewidywalny, wyróżnia do świeżość zespolona z subtelną, owocową słodyczą i elegancją kwiatów.

Promienny, roziskrzony, wielowymiarowy – dający się podzielić na co najmniej trzy części (zamknij oczy a rozpoznasz je bezbłędnie). To Champaca daje przekonanie o obecności kremowej, wytwornej woni jaśminu, zaś yuzu soczystego, smakowitego grejfruita. Zapomnij więc, że będziesz mieć do czynienia z ciężką mieszanką podszytą zamszem, drewnem, mocnymi olejkami a przygotuj się na wszechogarniającą Cię radość. Otwórz się na nią!

Jego magiczna moc

Wiele pań ocenia TOKYO Smile jako sensualny, jednocześnie niezobowiązujący i lekki, nadający się na wiele okazji. Z aprobatą podpisuję się pod tymi słowami, dodając od siebie słowo o świetnej trwałości. Przy każdym subtelnym ruchu dłoni, zapach wzbija się nade mną, otaczając mnie ciepłą mgiełką.

Choć na swój sposób  charakterystyczny (owocowy), nie wymaga odwagi, bo sam jej dodaje, jest przyjemny, pełen wigoru, łatwy w noszeniu; sprawdzi się w ciągu dnia i wieczorem. Odnoszę wrażenie, że czuję jego magiczną moc, toteż często używam go przed pójściem spać i rano budzę się w fajnym nastroju.

Bardzo mi się podoba, serdecznie polecam zwłaszcza, że pod naporem totalnie różanych, drzewnych czy pralinkowych perfum, jesienią i zimą na próżno szukać czegoś delikatniejszego. Wykorzystaj każdy dzień swojego życia mając na sobie TOKYO Smile! Doceniaj życie, baw się i pozwól się ponieść doskonałości.

Gdzie kupić TOKYO Smile?

Omawiane perfumy TOKYO Smile Masaki Paris można kupić w perfumerii internetowej DexPlus, należącej do oficjalnego polskiego dystrybutora, natomiast stacjonarnie jedynie w sieci perfumerii Sephora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>