Masaki Matsushima mat; Stone (recenzja perfum)

Masaki Matsushima w zapachu mat; Stone opowiada historię mężczyzny z klasą, nowoczesnego, poszukującego niebanalnego sposobu na podkreślenie swojej wyjątkowości. W tym dżentelmenie tkwi pewna tajemnica. Chcecie dowiedzieć się jaka?*

Flakon

Inspiracją do stworzenia nietuzinkowej buteleczki stał się kamień – symbol siły, potęgi, niezmienności, zaś kształt przywołuje rzeźbę, cenne dzieło sztuki. Faktura w dotyku jest gładka, z motywem marmuru, co podkreśla unikalny charakter pachnidła.

Nawiązujący do nowoczesności flakon, jeśli dobrze się przyjrzymy, przypomina człowieka – mężczyznę, który twardo stąpa po ziemi, nie ulega wpływom otoczenia, usilnie broni swojego zdania, obce jest mu uczucie desperacji, jest spokojny, zrównoważony i odpowiedzialny, do sukcesu doszedł sam, nie przez nepotyzm. Choć w życiu przeszedł wiele, jego osobowość pozostaje młoda.

Pan Mat Stone.  Jaki on właściwie jest?

Oczami wyobraźni widzę tytuł książkowego bestsellera The Mystery of Mr. Mat Stone (z ang. Tajemnica Pana Mat`a Stone`a). Czytamy w nim o niewidzialnym* mężczyźnie, który pozostawia za sobą enigmatyczny zapach przyciągający wszystkie kobiety.

Bartosz (38) – Piękny zapach, łatwy w noszeniu, idealny na lato, dodaje świeżości, pasuje do sportowego i eleganckiego stroju, na dzień i wieczór.

Składniki zapachowe

Woda toaletowa mat; Stone rozpoczyna się zmrożonym i soczystym akordem limonki, za którą zgrabnie podąża kardamon (w lekkiej tonacji cytrusowej) oraz łagodny dzięgiel (angelica). Nuta głowy niniejszej kompozycji staje się zimna, hesperydowa (prawdziwie cytrusowa), morska.

W nucie serca odnajdziemy akordy drzewne znakomicie łączące pozostałe składniki (dodatkowo nieco je łagodząc) czyli koktajl mojito i cierpkie liście fiołka.

Nuta bazowa zakorzeniona w tradycji i wieńcząca te doskonałe dzieło, dodaje głębi i mocy, należy do drzewa kaszmirowego i piżma.

Twórcą kompozycji został Jean Jacques (znany m.in. z Fluo i Matsu Mi).

Paweł (44) – Naprawdę bardzo ładna woda, odświeżająca, taka neutralna. Utrzymuje się długo, na mnie pachnie bardziej ziołowo niż cytrusowo. Fajna, przyjemna, kupię ponownie.

Rekomendacja

Testowałam kilka męskich pachnideł  od Masakiego Matsushimy (producentem jest firma Panouge), ale mat; Stone przemówił do mnie najbardziej. W nim wyczuwam szczęście w najczystszej formie, jest najpiękniejszy, pisze historię idealnego mężczyzny (pod względem osobowości) i do takich jest skierowany. Czysty, przejmujący, intrygujący. Flakon nowatorski, zwracający uwagę, wygodnie leży w dłoni; do podziwiania.

Woda mat; Stone dostępna jest w perfumerii internetowej oficjalnego dystrybutora tych perfum – dexplus.pl a stacjonarnie tylko w Sephorze.

2 myśli nt. „Masaki Matsushima mat; Stone (recenzja perfum)

  1. ~Magdalena Ś.

    Mat sprezentowałam narzeczonemu i jest z niego bardzo zadowolony. To perfumy niepodobne do innych, wyróżniające się – często słyszy pytania, co to za zapach ;) A poza tym ja uwielbiam nutę dzięgla w perfumach :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>