Zaproszenie na wydarzenie: Zapach = Informacja 20 listopada 2013

Ośrodek Kultury Francuskiej zaprasza na wydarzenie, pt. „Zapach = Informacja”. Na stronie ośrodka czytamy:

„Interdyscyplinarna wystawa poświęcona zapachom będzie prezentowana w Centrum Kopernika w Warszawie od 21 listopada 2013 r do 19 stycznia 2014 r. Wystawa jest podzielona na trzy części:

  • Historia perfumiarstwa, od starożytności do współczesności
  • Podstawowe składniki wykorzystywane do produkcji perfum
  • Prezentacja trzech dzielnic Berlina, będących przykładem związków nauki i sztuki, analiza zapachów jako formy komunikacji we współczesnym świecie”.

Spotkanie towarzyszące, które Wam polecam:

20 LISTOPADA 2013, SALA 1.007, UNIWERSYTET WARSZAWSKI, UL. DOBRA 55, Warszawa

18.30 – 20.00 „Zapach = informacja”. Wykład Sissel Tolaas, jednej z najbardziej znanych na świecie artystek zapachowych, prekursorki projektów opartych na analizie molekularnej zapachów”.

„Sissel TOLAAS – norweska badaczka zapachów i artystka, mieszka i pracuje w Berlinie. Z wykształcenia chemiczka, matematyczka i lingwistka, od ponad 20 lat zajmuje się badaniem zapachów. Tworzy unikatowe zapachowe archiwum rzeczywistości, w którym zgromadziła około 7000 zapachów z życia codziennego. Jej sztuka bazuje na analizie molekularnej i syntetycznym odtwarzaniu zapachów – od ludzkiego potu po zapachy miast (m.in. Paryża, Nowego Jorku, Meksyku, Monachium, Berlina) i pokazuje rolę woni jako narzędzia komunikacji. Liczne wystawy na całym świecie, m.in. w San Francisco Museum of Modern Art, Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Peggy Guggenheim Collection w Wenecji, Deutsche Guggenheim w Berlinie, National Art Museum of China w Pekinie oraz w ramach Biennale w Berlinie i Biennale w São Paulo”. Źródło: www.okf.uw.edu.pl

Sissel TOLAAS podczas spotkanie opowie o tym, jak można komunikować się za pomocą zapachów i jakie skutki ma życie w pozbawionym naturalnych zapachów świecie. Uwaga: wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>